Poszkodowany mężczyzna wniósł sprawę o odszkodowanie do sądu w Irlandii.

W irlandzkim Sądzie Najwyższym odbyła się sprawa mężczyzny, który zażądał odszkodowania od kolegów z pracy za wypadek na firmowej imprezie. Do zdarzenia doszło w grudniu 2012 roku, jednak dopiero teraz sprawa znalazła swój finał.

Feralnego dnia poszkodowany mężczyzna był jedną z wielu osób, które uczestniczyły w imprezie w domu jednej z pracownic firmy. Znajdując się pod dużym wpływem alkoholu mężczyzna uległ wypadkowi. Nikt z obecnych tam osób nie udzielił mu pomocy.

Właścicielka domu, a także ich wspólny kolega z pracy, który także nocował w jej domu zeznali, że znaleźli poszkodowanego dopiero następnego ranka, kiedy wychodzili do pracy. Oboje stwierdzili, że ich kolega po prostu zasnął przy schodach będąc w stanie upojenia alkoholowego.

Właścicielka domu zeznała też, że spieszyła się do pracy i wraz z drugim kolegą przenieśli poszkodowanego do jego samochodu, by po przebudzeniu mógł pojechać do domu.

W ciągu dnia kobieta dzwoniła jednak do swojej sąsiadki zaniepokojona stanem zdrowia mężczyzny. W końcu poinformowała o wszystkim jego przełożonego, który udał się na miejsce. Ranny został zabrany do szpitala, gdzie przeszedł zabieg kraniotomii.

Poszkodowany uważa, że nie udzielono mu żadnej pomocy medycznej, ani nie wezwano karetki. Zarzucił pozwanym, że nie zajęli się nim odpowiednio, mimo że na jego głowie widać było krew, a on sam był nieprzytomny.

Podwód doznał ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i od wypadku jest niepełnosprawny. Sędzia przychylił się do wniosku adwokatów mężczyzny i przyznał mu €550 000 odszkodowania.