Meteorolodzy z Met Eireann potwierdzają prognozę pogody związaną z opadami śniegu w Irlandii.

Zaledwie kilka dni temu zakończyły się prace porządkowe będące skutkiem Huraganu Atiyah w Irlandii. Usunięto powyrywane drzewa, słupy i inne rumowiska zagrażające bezpieczeństwu mieszkańców.

Silne porywy wiatru będą jeszcze obecne w Irlandii w ciągu kolejnych godzin. W związku z tym ogłoszono kolejny alert pogodowy:

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Donegal, Galway, Leitrim, Mayo, Sligo, Clare, Cork i Kerry

Od: czwartku 12/12/2019 od godziny 18:00
Do: piątku 13/12/2019 do godziny 09:00

Na tym obszarze przewiduje się prędkość wiatru 50-65 km/h, w porywach dochodzącą do 80-110 km/h. W Munster, Connacht i zachodnim Ulster wystąpią bardzo intensywne opady deszczu i gradu.

Opady śniegu w Irlandii – zapowiedź Met Eireann

Zgodnie z przewidywaniami meteorologów do Irlandii napływać zacznie zimne powietrze z północy. Temperatury w ten weekend spadną do wartości minusowych.

W sobotę w dzień maksymalnie od 3 do 6 stopni Celsjusza, w nocy od 0 do -3 stopni. Spadkom temperatury towarzyszyć będą opady marznącego deszczu, które w nocy zmienią się lokalnie w opady śniegu.

W niedzielę śnieg będzie zalegał na dużym obszarze kraju, szczególnie w zachodniej i północnej jego części. Drogi i chodniki mogą być oblodzone, co znacznie utrudni warunki dla kierowców i pieszych. W ciągu dnia dalsze opady marznącego deszczu i śniegu przy maksymalnej temperaturze 7 stopni Celsjusza. W południowej części kraju będzie wiało, a to spotęguje odczuwanie zimna.

W poniedziałek nadal bardzo zimno i ślisko. Wiatr osłabnie, lecz utrzymają się jeszcze niskie temperatury. Większość dnia minie już bez opadów.