Ostry spadek temperatur w Irlandii - kiedy wróci lato

Planując swoją aktywność w czasie wolnym, warto mieć na uwadze tę zmianę warunków pogodowych w Irlandii.

Irlandię czeka zmienna pogoda w ten weekend, z deszczem i spadkiem temperatur. Synoptycy zapowiadają jednak poprawę warunków.

Pogoda na weekend

Sobota rano przyniesie wilgotny i mokry start dla południowej części kraju, gdy nocne opady deszczu i mżawka będą przesuwać się na południowy wschód.

Natomiast północna połowa kraju będzie cieszyć się rozwijającymi się słonecznymi okresami. Temperatury w sobotę będą się wahać między 15 a 20 stopni Celsjusza.

Sobotnia noc będzie sucha z przejaśnieniami, jednak temperatury spadną do 8-11 stopni Celsjusza.

Alan O’Reilly z Carlow Weather ostrzega, że z powodu chłodniejszego powietrza nad Irlandią, lokalnie temperatury mogą spaść nawet do 4 stopni Celsjusza.

Warunki pogodowe

Niedziela przyniesie głównie suche warunki z przelotnymi opadami deszczu w rejonie Ulster, natomiast deszczowy front dotrze do hrabstw atlantyckich późnym popołudniem.

Najlepsze warunki będą w centralnej części kraju, na południu i wschodzie, gdzie można spodziewać się słonecznych przejaśnień. Temperatury wyniosą od 13 do 20 stopni Celsjusza.

W niedzielę w nocy pojawią się przelotne opady deszczu, które rozprzestrzenią się na wschód. Temperatury wzrosną, osiągając najniższe wartości między 11 a 13 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody

W poniedziałek najcieplej będzie w południowo-wschodniej części kraju, gdzie temperatury osiągną maksymalne wartości między 13 a 20 stopni Celsjusza.

We wtorek, zgodnie z prognozami Met Éireann, warunki będą „głównie pochmurne” z przelotnymi opadami deszczu, które czasami będą się łączyć w dłuższe okresy opadów.

Prognoza na lipiec

Met Éireann przewiduje, że w pierwszych siedmiu dniach lipca warunki pogodowe mają się poprawić i ma być mniej deszczowo niż normalnie ma to miejsce w tym okresie roku.

Natomiast w drugim tygodniu lipca temperatury mają być „powyżej normy”, jak wskazują obecnie mapy synoptyków w Irlandii.