Ważne ostrzeżenie dla podróżujących liniami Ryanair

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair wystosowały ostrzeżenie dla pasażerów, którzy planują podróż do kilku popularnych destynacji.

Podróżujący powinni zawsze sprawdzić najnowsze informacje na temat swoich lotów i wymagań na lotniskach, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i dodatkowych kosztów.

Informacje dla pasażerów Ryanair

Linie lotnicze Ryanair wystosowały ostrzeżenie dla podróżujących, którzy planują podróż do kilku popularnych destynacji, gdzie cyfrowe karty pokładowe nie są akceptowane.

Tanie linie zalecają, aby pasażerowie podróżujący do Turcji, Maroka oraz na lotnisko w Tiranie w Albanii, zabrali ze sobą wydrukowane karty pokładowe.

Ryanair informuje:

Akceptujemy mobilne karty pokładowe na większości lotnisk w naszej sieci. Niestety, niektóre lotniska jeszcze nie akceptują mobilnych kart pokładowych. Te lotniska to: Turcja, Maroko oraz Tirana w Albanii.

W związku z tym pasażerowie podróżujący do tych miejsc muszą dokonać odprawy online i wydrukować papierową kartę pokładową na swoje loty.

Linie lotnicze Ryanair

Pasażerowie mogą uzyskać dostęp do swojej bezpłatnej karty pokładowej poprzez sekcję „Moje rezerwacje” na stronie internetowej Ryanair.com lub w aplikacji Ryanair.

Dla tych, którzy nie mają dostępu do aplikacji lub strony, lub wolą mieć fizyczną kartę pokładową, Ryanair może wydrukować ją przy stanowisku odprawy.

Jednak należy pamiętać o możliwych opłatach. Osoby, które zdecydują się nie drukować karty pokładowej ani nie posiadać jej wersji cyfrowej, zostaną obciążone opłatą w wysokości 20 euro za ponowne wydanie karty, podczas gdy za odprawę na lotnisku naliczona zostanie opłata w wysokości 55 euro.