Ostrzeżenie pogodowe - intensywne opady deszczu w Irlandii

Instytut Met Éireann wydał żółte ostrzeżenie dla 18 hrabstw w Irlandii.

Duża część Irlandii znalazła się pod wpływem niżu, który odpowiedzialny będzie za intensywne i długotrwałe opady deszczu w tym tygodniu.

Alert pogodowy

Ostrzeżenie, wydane dla 18 hrabstw przez Met Éireann, obowiązuje od godziny 4 rano i potrwa do tej samej godziny w środę.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: Leinster, Cavan, Monaghan, Leitrim, Roscommon, Tipperary, Waterford

Od: wtorku 9 lipca od godziny 04:00
Do: środy 10 lipca do godziny 04:00

Met Éireann przewiduje, że w tym okresie deszcz będzie intensywny i długotrwały, co może prowadzić do lokalnych powodzi, trudnych warunków podróży oraz ograniczonej widoczności.

Alert może zostać przedłużony, jego status może też ulec zmianie. Mieszkańcom zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.

Prognoza pogody w Irlandii

Ostrzeżenie zostało wydane w momencie, gdy pojawiają się pierwsze zapowiedzi poprawy pogody w późniejszym okresie tygodnia i na nadchodzący weekend.

Przewiduje się, że zbliżające się wysokie ciśnienie przyniesie dłuższe słoneczne przejaśnienia i wyższe temperatury.

Natomiast przyszły tydzień wygląda bardzo obiecująco. Między poniedziałkiem, 15 lipca a niedzielą, 21 lipca, spodziewane są dłuższe okresy suchej pogody dzięki utrzymującemu się wysokiemu ciśnieniu.

Met Éireann przewiduje, że „opady będą poniżej średniej w całym kraju” oraz że „temperatury będą w normie dla tej pory roku”.