W paradzie udział weźmie największa polska grupa seniorów w Irlandii.

Największa polska grupa seniorów w Irlandii „Fusy po Kawie” zaprasza wszystkie chętne osoby do wzięcia udziału w tegorocznej paradzie z okazji Dnia Św. Patryka w Cork.

Parada Św. Patryka w Irlandii

W tym roku odbędzie się szereg imprez i wydarzeń kulturalnych związanych z obchodami tego największego święta w Irlandii. Po dwóch latach przerwy powrócą też kolorowe parady na ulicach wielu miast.

W jednej z nich udział weźmie właśnie grupa „Fusy po Kawie”. Wcześniej „Fusiarze” stanowili część grupy, która reprezentowała Polonię w Cork. W tym roku grupa po raz pierwszy ma wziąć udział w paradzie już samodzielnie.

Grupa ma też swoje miejsce na Facebooku, gdzie na bieżąco publikowane są informacje dla jej członków. W jednej z ostatnich wiadomości można przeczytać zaproszenie do wzięcia udziału w paradzie:

Dołącz do grupy FBKlub Seniora w Irlandii

Kochani! Grupa seniorów „Fusy Po Kawie” bierze udział w Paradzie Św.Patryka w Cork. Zbieramy się o godzinie 12:30 na Lapps Quay, start o godzinie 13:00 od ulicy South Mall, przez Grand Parade, St.Patrick Street, do dworca autobusowego. Temat tegorocznej parady to: „Bohaterowie-zwyczajni ludzie w niezwykłych czasach”.

Fusy po Kawie – największa polska grupa seniorów w Irlandii

„Fusy Po Kawie” to silna grupa przyjaciół, która służy wsparciem w potrzebie i codzienną radością. Grupa jest bardzo aktywna, a należy już do niej prawie 700 osób w Irlandii.

Jej członkowie uczestniczą w wielu wydarzeniach organizowanych przez Radę Miasta Cork oraz innych wydarzeniach – oprócz Parady Św. Patryka, Dzień Morza, Festiwal Jazzowy itp.

Razem chodzą na spacery, organizują ciekawe wycieczki po Irlandii. Każdego roku też sprzątają plaże z okazji Dnia Ziemi. Chodzą też na koncerty, do muzeów i galerii sztuki oraz do zaprzyjaźnionych pubów na kawę, lampkę wina lub kufel piwa.

Dzięki tej grupie wielu polskich seniorów w Irlandii znalazło przyjaciół w swoim wieku, przestało czuć się samotnie, a ich życie stało się jeszcze ciekawsze.

Dołącz do grupy FBKlub Seniora w Irlandii