POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Kampania ma na celu zwiększenie liczby pojazdów elektrycznych w Irlandii.

Rząd rozpoczyna dużą kampanię na rzecz zwiększenia liczby pojazdów elektrycznych w Irlandii. Minister Transportu zapowiedział nowe dotacje i inicjatywy dla mieszkańców.

Dotacja EV Apartament Grant w Irlandii

Nowa dotacja EV Apartament Grant jest ukierunkowana na lokale mieszkalne, które nie mają dostępu do podjazdu, takie jak mieszkania, bliźniaki i budynki o mieszanym przeznaczeniu.

Ładowanie w budynkach mieszkalnych jest najbardziej opłacalnym i wygodnym sposobem ładowania pojazdów elektrycznych i ma stanowić 80% ogólnych potrzeb związanych z ładowaniem, jak twierdzi rząd.

Dotacja EV Home Charger Grant

Od września ministerstwo wprowadza też zmiany dla istniejącej już dotacji EV Home Charger Grant. Zgodnie z zapowiedzią wszyscy właściciele i najemcy nieruchomości będą mogli otrzymać dotację na umieszczenie w domu punktu ładowania pojazdów elektrycznych — nawet jeśli nie mają pojazdu elektrycznego.

Program zapewnia dotację do 600 euro na zakup i instalację domowej ładowarki Smart Charger. Ten punkt ładowania może być również używany do użytku gości, którzy posiadają samochody elektryczne.

Pojazdy elektryczne w Irlandii

Dodatkowo, w ramach nowego programu pilotażowego, firmy będą mogły przez trzy miesiące bezpłatnie testować pojazdy elektryczne. Ma to zachęcić właścicieli firm do przestawienia ich floty na pojazdy elektryczne.

Rząd stara się osiągnąć cel, jakim jest prawie milion pojazdów elektrycznych w Irlandii do 2030 roku, co ma pozytywnie wpłynąć na ochronę klimatu.

Więcej: seai.ie