Pierwsza fala ciepła w Irlandii - świetna prognoza pogody

W najbliższych dniach mieszkańcy Irlandii mogą spodziewać się pierwszej fali wiosennego ciepła.

Po okresie niespokojnej aury nadchodzące dni zapowiadają się jako okres bardzo ciepłej pogody, jak zapewniają meteorolodzy z Met Éireann.

Wiosna w Irlandii

Okres ciepła rozpocznie się w piątek przy dziennej temperaturze 11-12 stopni Celsjusza, chociaż w nocy spodziewane są spadki temperatury do 0-3 stopni Celsjusza.

Sobota rozpocznie się z przejaśnieniami, jednak na południowym zachodzie kraju pojawią się chmury, które z czasem obejmą cały kraj, przynosząc opady deszczu i mżawki. Temperatury w dzień do 12 stopni Celsjusza.

W niedzielę prognozowane są opady deszczu i mżawki, ale w ciągu dnia pojawią się przejaśnienia, a temperatura osiągnie od 14-17 stopni Celsjusza, z możliwością osiągnięcia 18 stopni Celsjusza, przy lekkich do umiarkowanych wiatrach wiejących z południa.

W poniedziałek oczekiwane są przelotne opady deszczu i mżawki, jednak w ciągu dnia pojawią się przejaśnienia. Najwyższa temperatura wyniesie od 13-16 stopni Celsjusza, a wiatry będą umiarkowane i wiejące z południa.

Prognoza pogody w Irlandii

We wtorek przewidywana jest głównie słoneczna pogoda, z pojedynczymi przelotnymi opadami, przy temperaturach od 15-18 stopni Celsjusza, z chłodniejszymi warunkami na południowym i wschodnim wybrzeżu.

Aktualne prognozy sugerują, że środa będzie chłodniejsza, a w czwartek znowu nastąpi ocieplenie. Oba dni będą przeważnie suche, z niewielką ilością opadów deszczu.

Przed końcem przyszłego tygodnia wysokie ciśnienie atmosferyczne prawdopodobnie będzie słabnąć, co może prowadzić do powstania już bardziej niestabilnych warunków pogodowych.