Sąd w Irlandii zaakceptował kwotę odszkodowania dla chłopca pogryzionego przez psa.

W Sądzie Najwyższym w Irlandii odbyła się sprawa o odszkodowanie dla chłopca pogryzionego przez psa.

Do zdarzenia doszło w 2019 roku, gdy 12-letni wówczas chłopiec został zaatakowany podczas treningu hurling na boisku GAA.

Do grającego na boisku chłopca podbiegł pies rasy Alaskan Malamute i pogryzł 12-latka w nogi. Rannego zabrano do szpitala Our Lady’s Children’s Hospital w Crumlin w Dublinie, gdzie musiał przejść operację w znieczuleniu ogólnym.

Irlandia – Rozprawa w sądzie

Z przekazanych w sądzie informacji wynika, że chłopiec miał siedem ran kłutych na wewnętrznej stronie lewego uda, a na prawej nodze kilka ran szarpanych, z których niektóre określono jako duże.

Po operacji poszkodowany musiał pozostać w szpitalu jeszcze przez dwa dni, a przez jakiś czas po zdarzeniu był zmuszony używać kul przy chodzeniu. Do teraz na jego nogach wyraźnie widoczne są blizny po pogryzieniu.

Podczas rozprawy stwierdzono również, że w wyniku ataku chłopiec doznał traumy i bał się psów. Jego rodzina starała się pomóc mu przezwyciężyć strach i kupiła psa.

Po rekonwalescencji poszkodowany miał trudności z bieganiem, ale na obecną chwilę sytuacja uległa poprawie i nastolatek chciałby powrócić niedługo do grania.

Irlandia – odszkodowanie

Właściciele psa uznali swoją winę w braku odpowiedniego nadzoru nad nim, przyznali, że nie dochowali staranności w zabezpieczeniu psa przed ucieczką z ich posesji.

Po zapoznaniu się ze sprawą sędzia przychylił się do proponowanej ugody – poszkodowany nastolatek otrzyma 95 000 euro odszkodowania.