Pilna interwencja Gardy na plaży w Irlandii - trwa śledztwo

Funkcjonariusze Gardy apelują o kontakt do świadków zdarzenia, do którego doszło na jednej plaż w Irlandii.

W niedzielę 4 czerwca doszło do pilnej interwencji na jednej z bardzo popularnych plaż w Irlandii.

Plaże w Irlandii

Powodem była „masowa bójka” pomiędzy dwoma licznymi grupami młodzieży. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na plaży Burrow Beach, Sutton w dzielnicy Raheny, na północnych przedmieściach Dublina.

W mediach społecznościowych opublikowano nagrania tego niebezpiecznego incydentu, na którym widać bijących się nastolatków i rzucane w różnych kierunkach szklane butelki.

Na obecną chwilę nikogo nie aresztowano, funkcjonariusze Gardy potwierdzili tylko, że śledztwo jest w toku. Świadkowie tej bijatyki proszeni są o kontakt z Gardą pod numerami 01 666 4300 lub 1800 666 111.

Akcja Gardy

Przedstawiciele An Garda Síochána poinformowali też, że trwa rozpoczęta w ubiegłym roku specjalna akcja Gardy, Operacja Irena, która ma na celu złagodzenie zachowań antyspołecznych.

Patrole Gardy w Raheny obecne są w wielu popularnych miejscach spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, w tym na plażach.

W przestrzeni publicznej pojawiło się natomiast wiele głosów wzywających funkcjonariuszy do konfiskowania alkoholu, którego spożywanie wpływa na zachowania antyspołeczne wśród części młodzieży.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w Irlandii, nie wolno spożywać żadnego wyrobu alkoholowego w miejscu publicznym.