Podwyżka płacy minimalnej jest niezbędna wobec rosnącej inflacji – twierdzi SPBP.

Lider partii Solidarity-People Before Profit, Mick Barry, twierdzi, że należy podnieść stawkę płacy minimalnej w Irlandii.

Płaca minimalna

Jego zdaniem podwyżka Minimum Wage jest niezbędna wobec rosnącej inflacji. Dlatego jeszcze w tym tygodniu partia SPBP ma złożyć wniosek o pilne podwyższenie płacy minimalnej do 15 euro za godzinę.

Zdaniem lidera Solidarity-People Before Profit na tym etapie rosnących kosztów mieszkańcy Irlandii mają już do czynienia z kryzysem przetrwania, a ostatnia podwyżka płacy minimalnej jest niezauważalna wobec utrzymującej się wysoko inflacji.

Minimum Wage

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje w Irlandii nowa stawka płacy minimalnej. Dla osób w wieku 20 lat i starszych stawka wynosi teraz €10.50 za godzinę pracy.

Dla osób w wieku 19 lat jest to €9.45, a dla osób w wieku 18 lat przysługuje stawka €8.40 za godzinę. Osoby poniżej 18 roku życia otrzymują teraz stawkę minimalną w wysokości €7.35 za godzinę pracy.

Natomiast do końca tego tygodnia rząd ma podjąć decyzję w sprawie wdrożenia dodatkowej pomocy dla mieszkańców borykających się z rosnącymi kosztami życia:

Czytaj: Rząd rozważa dodatkowe formy pomocy wobec wysokich kosztów życia w Irlandii