Ponad połowa gospodarstw domowych w Irlandii przyznaje się do marnowania wody.

Mieszkańcy Irlandii otrzymali nowe narzędzie w związku z planem ograniczenia zużycia wody. Kampanię prowadzi Irish Water.

Oszczędzanie wody

Według najnowszych danych ponad połowa gospodarstw domowych w Irlandii przyznaje się do marnowania wody, chociaż prawie 80% z nich wie, jak ważne jest jej oszczędzanie.

Badanie opinii zlecone przez Irish Water wykazało, że mniej niż jeden na pięciu respondentów aktywnie oszczędza wodę w swoich domach, ale dwóch na pięciu stwierdziło, że są zainteresowani przyszłymi inicjatywami w zakresie usług wodnych.

Firma Irish Water opracowała więc nowe narzędzie internetowe, które ma pomóc gospodarstwom domowym w ocenie ich nawyków związanych z zużyciem wody. Dzięki temu mieszkańcy mogą się dowiedzieć, w jaki sposób można oszczędzać wodę.

Jak twierdzą przedstawiciele Irish Water, kampania informacyjna jest niezwykle ważna w okresie letnim, gdy w Irlandii występuje zmniejszona liczba opadów atmosferycznych przy utrzymujących się wysoko temperaturach.

Opłaty za wodę

W internecie pojawiły się już pierwsze reakcje na nową kampanię Irish Water. Niektórzy komentujący podejrzewają, że rząd przymierza się do kolejnej próby wprowadzenia opłat za wodę.

Więcej informacji: water.ie