Pobity w Irlandii mężczyzna nie żyje. Wychodzą nowe szczegóły zdarzenia

Funkcjonariusze Gardy prowadzą dochodzenie w sprawie pobicia mężczyzny, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Funkcjonariusze Gardy apelują o pomoc w odnalezieniu sprawcy brutalnego pobicia mężczyzny, do którego doszło w ubiegłą niedzielę w Dublinie.

Dochodzenie Gardy

30-kilkuletni mężczyzna został zaatakowany około 4:30 rano przy Larkhill Road w Whitehall Road w Whitehall, Dublin 9.

Pobity mężczyzna został przewieziony do pobliskiego szpitala Beaumont, gdzie jego stan określono jako poważny, a po kilku godzinach jako krytyczny.

Rzecznik Gardy poinformował w środę, że pobity mężczyzna zmarł we wtorek wskutek odniesionych obrażeń. Ujawniono przy tym nowe informacje na temat samego pobicia.

Z podanych informacji wynika, że mężczyzna wysiadał z taksówki w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, kiedy został zaatakowany przez kierowcę jadącego na motocyklu.

Rozumie się, że między mężczyznami doszło do kłótni, a motocyklista uderzył ofiarę, co doprowadziło do upadku mężczyzny i uderzenia głową w chodnik.

Apel Gardy

Sprawca pobicia nie udzielił rannemu pomocy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Na okolicznych kamerach miejskich zarejestrowano motocyklistę, lecz jego identyfikacja jest trudna ze względu na kask, który miał założony na głowie.

Garda traktuje zdarzenie jako poważny atak, jednak jest to prawdopodobne, że po śmierci mężczyzny czyn zostanie zakwalifikowany jako morderstwo.

Prowadzący śledztwo proszą wszystkich użytkowników dróg, którzy mogą mieć nagrania z kamer (w tym kamer samochodowych) i podróżowali w obszarach Larkhill Road i Collins Avenue w Dublinie 9 w godzinach od 4:00 do 5:00, o udostępnienie tych nagrań funkcjonariuszom Gardy.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje, proszony jest o kontakt z komisariatem w Santry pod numerem 01 666 4000, poufną linią Gardy 1800 666 111 lub dowolnym posterunkiem Gardy.