Pogoda w Irlandii - Jest wstępna prognoza na długi weekend

Po słonecznym weekendzie, pogoda w Irlandii zmienia swoje oblicze.

Pogoda w Irlandii, która ostatnio rozpieszczała mieszkańców słońcem i umiarkowanymi temperaturami, może niebawem przynieść zmiany.

Pogoda w Irlandii

Meteorolodzy przewidują, że nadchodzące dni przyniosą dynamiczne zmiany pogodowe, które mogą wpłynąć na plany wielu osób.

Alan O’Reilly z Carlow Weather uważa, że po chwilowych przejaśnieniach, w końcówce tygodnia spodziewane są deszcze.

Najnowsze prognozy wskazują jednak, że mimo nadchodzących zmian, majowy Bank Holiday weekend może przynieść wysokie ciśnienie i korzystne warunki pogodowe.

Prognoza pogody w Irlandii

Jeśli chodzi o ten weekend, to według meteorologa, niskie ciśnienie, które obecnie znajduje się nad Hiszpanią, może zawrócić i wpłynąć na pogodę w Irlandii.

Według Met Éireann w nocy z piątku na sobotę przewiduje się pojawienie się przymrozków. Będzie zimno, z minimalnymi temperaturami od -1 do 3 stopni przy lekkim północnym wietrze.

Sobota zapowiada się chłodno, z mieszanką słonecznych przejaśnień i rozproszonych kwietniowych przelotnych deszczów, które będą napływać nad kraj przy umiarkowanym północno-wschodnim wietrze. Najwyższe temperatury od 8 do 12 stopni, najcieplej będzie na zachodzie.

Głównie sucha i chłodna sobotnia noc z przejaśnieniami przy lekkim północno-zachodnim wietrze. Temperatury minimalne od -1 do plus 2 stopni, możliwe są przymrozki.

W niedzielę spodziewane są opady deszczu, które nadciągną z Atlantyku w ciągu dnia. Najlepsze warunki na południu i południowym wschodzie. Temperatura z maksymalnymi wartościami od 9 do 12 stopni Celsjusza.