Pogorszenie warunków pogodowych w Irlandii - będą utrudnienia

Nadchodzący tydzień przyniesie mieszankę warunków pogodowych w Irlandii.

Nadchodzący tydzień przyniesie mieszankę warunków pogodowych, jak zapowiada irlandzki instytut meteorologiczny Met Éireann.

Zima w Irlandii

Wtorek będzie deszczowy, lokalnie opady mogą prowadzić do podtopień. Po południu deszcz ma przesunąć się na południowy wschód, a wieczorem większość kraju może spodziewać się przejaśnień.

Temperatury spadną, wprowadzając chłodniejsze powietrze, z maksymalnymi temperaturami po południu od 3 do 6 stopni.

Środek tygodnia przyniesie dalsze ochłodzenie, z mrozem i gołoledzią w środowy poranek. Kierowcy powinni się przygotować na możliwe utrudnienia na drogach.

W środę wieczorem opady deszczu lub deszczu ze śniegiem rozciągną się na Munster, Connacht i Leinster, a na wyższych terenach możliwe są opady śniegu.

Temperatury spadną do wartości od -2 do +2 stopni, przy lekkim do umiarkowanego wietrze ze wschodu na północny wschód, który później się wzmocni.

Prognoza pogody w Irlandii

W czwartek opady deszczu i deszczu ze śniegiem przemieszczą się dalej na północ, ustępując miejsca rozproszonym opadom na południu w późniejszym czasie.

Met Éireann prognozuje:

Możliwe są opady śniegu na wyższych terenach. Będzie chłodno i wietrznie, z maksymalnymi temperaturami od 2 do 5 stopni oraz umiarkowanym do świeżego wiatru z kierunku północno-wschodniego.

W czwartek wieczorem deszcz i deszcz ze śniegiem będą nadal występować w północnej części kraju, z rozproszonymi opadami dalej na południu.

Na północy, na wyższych terenach, możliwe są opady śniegu. Temperatury minimalne osiągną wartości od 0 do 4 stopni Celsjusza.

Końcówka tygodnia nadal będzie niestabilna, z opadami deszczu i deszczu ze śniegiem, szczególnie na północy, gdzie na wyższych terenach możliwy jest śnieg.

Temperatury będą wahać się od 3 do 7 stopni, przy umiarkowanym do świeżego wietrze z kierunku północno-wschodniego.