Pomarańczowy alert pogodowy w Irlandii - ulewy i podtopienia

Meteorolodzy ostrzegają mieszkańców Irlandii przed niebezpiecznymi warunkami pogodowymi.

Meteorolodzy z Met Éireann ostrzegają przed trudnymi warunkami pogodowymi w Irlandii, która znalazła się w obszarze niskiego ciśnienia atmosferycznego.

Alerty pogodowe w Irlandii

Już w sobotę wieczorem spodziewane są intensywne opady deszczu, miejscami możliwe burze i silny wiatr. Lokalnie może dojść do zalania dróg, więc kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.

W nocy na przeważającym obszarze kraju wystąpią ulewne opady deszczu i silny wiatr. W związku z zagrożeniem wprowadzono alerty ostrzegawcze dla mieszkańców.

STATUS POMARAŃCZOWY

Dla: Carlow, Kildare, Kilkenny, Laois, Longford, Offaly, Westmeath, Cavan, Donegal, Leitrim, Roscommon, Sligo, Waterford

Od: niedzieli 4 września od godziny 04:00
Do: niedzieli 4 września do godziny 08:00

Spodziewane są bardzo intensywne opady deszczu, poziom wód opadowych może w niektórych miejscach sięgnąć 5 cm.

STATUS ŻÓŁTY

Dla: cała Irlandia

Od: niedzieli 4 września od godziny 01:00
Do: niedzieli 4 września do godziny 10:00

Spodziewane są bardzo intensywne opady deszczu, które spowodują powierzchniowe zalania. Istnieje również możliwość wystąpienia burz z piorunami.

Alerty mogą zostać przedłużone, ich status może też ulec zmianie. Mieszkańcom zaleca się sprawdzanie komunikatów pogodowych na bieżąco.

Według Met Éireann w kolejnym tygodniu Irlandia nadal pozostanie pod wpływem niżu, więc warunki pogodowe pozostaną niestabilne.