Popularna marka inwestuje w Irlandii - potrzeba 100 osób

Ta inwestycja „potwierdza zaangażowanie” firmy w Irlandię, jak twierdzi minister.

Firma PepsiCo Ireland ogłosiła ekspansję swoich zakładów produkcyjnych w Little Island, w hrabstwie Cork, o wartości 39 mln euro.

Inwestycja w Irlandii

Działanie to następuje po zakończeniu inwestycji o wartości 127 mln euro w tym samym miejscu oraz w sąsiednich obiektach wcześniej w tym roku.

Nowy obiekt zwiększy zdolności produkcyjne PepsiCo w Little Island, dzięki inwestycji o wartości 36,6 mln euro, aby sprostać rosnącemu popytowi na istniejące produkty i „w znaczący sposób przyczynić się do wprowadzenia innowacyjnych rozwiązań PepsiCo na światowy rynek”.

Rozbudowa obejmuje również inwestycję o wartości 2,4 mln euro w duży system instalacji paneli fotowoltaicznych na terenie zakładu w Little Island, co „znacząco” zmniejszy ilość zużywanej energii elektrycznej. Instalacja paneli fotowoltaicznych ma zostać zakończona pod koniec tego roku.

Minister ds. Przedsiębiorczości, Handlu i Zatrudnienia, Simon Coveney, powiedział:

Ta najnowsza inwestycja w wysokości wielu milionów euro ze strony PepsiCo, druga w tym roku, potwierdza jej zaangażowanie w Irlandię i Cork. Pozytywny wpływ firmy na irlandzką gospodarkę od momentu jej pierwszego pojawienia się tutaj w 1974 roku jest ogromny.

Dyrektor zakładu PepsiCo w Little Island, Brian Colgan, zapewnił, że ta inwestycja zapewni dodatkowe możliwości produkcyjne dla rynków, usprawni zdolności produkcyjne i dalej podkreśli silne zalety zrównoważonego rozwoju zakładu w Little Island.

Praca w Irlandii

PepsiCo zatrudnia ponad 1250 osób w Irlandii i stale zwiększa liczbę personelu produkcyjnego na terenie zakładu. Obecnie firma posiada około 100 wakatów w Cork.

Korzystając z najnowszych technologii produkcyjnych, zakład w Little Island produkuje koncentraty do swojej gamy globalnych marek, w tym Pepsi, Pepsi Max, Gatorade, 7Up i Mountain Dew.