W kilku partiach popularnych słodyczy sprzedawanych na terenie Irlandii możliwa jest obecność niebezpiecznej bakterii.

Na stronie Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (FSAI) opublikowano ostrzeżenie dla konsumentów w związku z kilkoma partiami produktów sprzedawanych w Irlandii.

Firma Ferrero

Według podanych informacji „firma Ferrero wycofała ze sprzedaży Kinder Surprise 20g i Kinder Surprise 20gx3 z datami przydatności do spożycia między 11 lipca 2022 a 7 października 2022 ze względu na możliwą obecność Salmonelli”.

Sprzedawcy detaliczni proszeni są o wycofanie ze sprzedaży produktów, których dotyczy problem oraz o umieszczenie powiadomienia o wycofaniu z punktu sprzedaży w sklepach, w których sprzedawano produkty, których dotyczy problem.

Wycofane produkty

Hurtownicy/dystrybutorzy proszeni są o skontaktowanie się z wszystkimi klientami, których dotyczy problem, wycofanie produktów, których dotyczy problem oraz przekazanie zawiadomień o wycofaniu z punktu sprzedaży swoim klientom detalicznym.

Konsumentom zaleca się, aby nie spożywali wymienionych produktów. Zamiast tego należy skontaktować się z infolinią konsumencką Ferrero pod numerem +44 (0)330 053 8943, aby uzyskać pełny zwrot pieniędzy.

Więcej: FSAI.ie