Popularny produkt pilnie wycofany ze sklepów w Irlandii

Sieć ogłosiła wycofanie popularnego produktu spożywczego ze sklepowych półek w Irlandii.

Sieć sklepów wycofała popularny w Irlandii produkt spożywczy z obawy o bezpieczeństwo konsumentów.

Wycofany produkt

Irlandzka sieć supermarketów Aldi podjęła decyzję o natychmiastowym wycofaniu z obrotu produktu Tortilla Village Bakery (8 sztuk w opakowaniu).

Decyzję o wycofaniu produktu podjęto po pojawieniu się ryzyka, że produkt ten mógł zostać zanieczyszczony fragmentami metalu.

Irlandzki Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (FSAI) wydał w tej sprawie ostrzeżenie, zalecając wycofanie wszystkich partii produktu z datą przydatności do spożycia do 29 kwietnia 2024 roku włącznie.

Klienci, którzy zakupili ten produkt, są proszeni o jego dostarczenie do dowolnego sklepu Aldi w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów.

Informacje dla klientów

Produkt został natychmiast usunięty z półek, a w sklepach Aldi pojawiły się stosowne ogłoszenia informacyjne.

Aldi potwierdziło również, że sprawa jest przedmiotem dochodzenia organów ścigania, jednak z uwagi na trwające śledztwo, firma nie może udzielić więcej informacji.

W oświadczeniu dla klientów przeproszono za wszelkie niedogodności i zapewniono, że wycofanie jest środkiem ostrożności, mającym na celu zapewnienie ochrony konsumentom.

Firma podkreśliła, że problem nie dotyczy żadnych innych produktów w sklepach Aldi. Klienci mogą kontaktować się z obsługą klienta sieci pod numerem 1800 991 828, aby uzyskać więcej informacji.

Dostawca Aldi, firma Signature Flatbreads, również wyraziła zobowiązanie do współpracy z organami ścigania oraz agencjami ds. żywności, aby dokładnie zbadać przyczynę potencjalnego zanieczyszczenia.

W wydanym oświadczeniu firma podkreśliła, że incydent jest traktowany jako odosobniony przypadek i nie wpływa na inne produkty Aldi ani artykuły produkowane przez Signature Flatbreads UK.