Pora na grilla - fala ciepła w Irlandii

Meteorolodzy podali najnowszą prognozę pogody na nadchodzące dni w Irlandii.

Instytut meteorologiczny Met Éireann opublikował najnowszą prognozę pogody na najbliższe dni w Irlandii.

Prognoza pogody w Irlandii

Po ostatnich burzowych warunkach pogoda przez chwilę ulegnie stabilizacji, a mieszkańcy będą mogli urządzić sobie wycieczki lub grilla.

Już w piątek termometry wskażą 20 stopni Celsjusza, a przez większość dnia nie przewiduje się żadnych opadów deszczu. Jedynie późnym popołudniem lokalnie mogą pojawić się przelotne opady mżawki.

Najnowsze mapy pogody Met Éireann wskazują na dalszy wzrost temperatury, a w sobotę słupki rtęci pokażą 21 stopni Celsjusza.

Cały dzień ma być ciepły i słoneczny, nie przewiduje się żadnych opadów deszczu. Dopiero w nocy z soboty na niedzielę rozwinie się deszczowy front, który przejdzie przez większy obszar kraju.

W niedzielę rano pochmurnie z lokalnymi opadami deszczu, jednak w ciągu dnia będzie więcej przejaśnień i tylko przelotne opady mżawki.

Temperatury będą już niższe, maksymalnie 14 stopni Celsjusza. Podobne warunki będą dominować do połowy przyszłego tygodnia, jak twierdzą meteorolodzy.

Lato w Irlandii

Na obecną chwilę po chwilowym ochłodzeniu od czwartku przewiduje się kolejny wzrost temperatur, jednak może się za to pojawić przy tym większa ilość deszczu.

Jest szansa, że w następny weekend temperatury zbliżą się nawet do 25 stopni Celsjusza. Met Éireann prognozuje „wyższe niż średnie temperatury” dla Irlandii przez cały maj, chociaż wystąpienie fali upałów jest mało prawdopodobne.