POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Trwa dochodzenie mające na celu wyjaśnienie przyczyny niespodziewanej śmierci 30-kilkuletniej kobiety, która zmarła po porodzie dziecka w Irlandii.

Grupa UL Hospitals Group poinformowała, że w części Irlandii tymczasowo wstrzymano usługi porodów domowych.

Poród w Irlandii

Decyzję podjęto po tragicznym zdarzeniu, do którego doszło na początku czerwca w Limerick. Obecnie trwa dochodzenie w celu wyjaśnienia przyczyny śmierci 30-kilkuletniej kobiety, która zmarła po domowym porodzie dziecka.

Decyzja o zawieszeniu usług wpłynie na liczbę kobiet, które planowały poród domowy w Limerick, Clare i północnym Tipperary.

Ze wstępnych informacji wynika, że po akcji porodowej u 30-kilkuletniej kobiety doszło do zagrażających życiu komplikacji zdrowotnych. Matka noworodka została przewieziona karetką ze szpitala położniczego do szpitala University Hospital Limerick, gdzie stwierdzono jej zgon.

Kontrola w Irlandii

Po śmierci kobiety grupa szpitalna zleciła przeprowadzenie zewnętrznej oceny usług porodów domowych w środkowo-zachodniej części Irlandii.

W oświadczeniu poinformowano, że powołano grupę ekspertów zewnętrznych, w tym ekspertów z zakresu położnictwa, w celu przeprowadzenia audytu.

Eksperci w ramach swojej pracy przyjrzą się „bezpieczeństwu pacjentów, zarządzaniu klinicznemu i wszelkim innym pojawiającym się problemom”.