Powodzie w Irlandii - prognoza pogody nie jest korzystna

Wiele obszarów Irlandii ponownie zostało dotkniętych powodziami po ulewnych deszczach.

W ten weekend wiele obszarów wschodniej części Irlandii zostało dotkniętych powodziami, które były efektem obfitych opadów deszczu.

Powodzie w Irlandii

Hrabstwo Wexford znalazło się wśród najbardziej poszkodowanych regionów, doświadczając znacznego zalania dróg, w tym głównej trasy N25 między Larkins Cross a Maldron Roundabout oraz różnych ulic w Wexford.

Podobne problemy wystąpiły w Waterford, gdzie przez wystąpienie powodzi zdecydowano o zamknięciu stacji kolejowej.

W międzyczasie inne regiony kraju, w tym Cork, zmagały się z podobnymi powodziami, zaledwie tydzień po przejściu Sztormu Babet, który spowodował zniszczenia domów i lokalnych firm.

Jeszcze do wieczora obowiązuje przedłużony już żółty status alertu ostrzegawczego dla Cavan, Monaghan, Connacht, Longford, Louth, Westmeath.

Alert dotyczy intensywnych opadów deszczu, które mogą przyczynić się do wystąpienia powodzi. Kierowców ostrzega się przed trudnymi warunkami drogowymi.

Prognoza pogody w Irlandii

Nadchodzący tydzień i zbliżające się Halloween wiążą się z niepewną prognozą pogody. Met Éireann przewiduje w poniedziałek silniejsze opady, zwłaszcza na południu, które stopniowo będą się przesuwać na północ, mogąc spowodować lokalne powodzie.

Przewidywane temperatury będą oscylować między 10 a 13 stopni Celsjusza. Noc z poniedziałku na wtorek ma przynieść dalsze opady, chociaż większość obszarów powinna być sucha.

W dniu Halloween spodziewane są opady na południowym zachodzie, które będą przesuwać się na północny wschód.

Temperatury mają oscylować między 10 a 14 stopni Celsjusza. Noc z wtorku na środę również będzie deszczowa, z opadami, które czasami mogą być ulewne.

Na obecną chwilę prognoza pogody wskazuje, że w środę po południu i w nocy warunki będą niestabilne, z obfitymi opadami deszczu i bardzo silnym wiatrem.