Powrót lata do Irlandii - świetna prognoza dla mieszkańców

Meteorolodzy z Met Eireann obiecują nam ciepłą i słoneczną pogodę w tym tygodniu w Irlandii.

To może być ostatni taki ciepły i słoneczny tydzień w Irlandii – jak twierdzą meteorolodzy w Irlandii. Przed nami prawdziwe babie lato.

Prognoza pogody

Według prognozy meteorologów z Met Éireann temperatury będą znacznie wyższe niż w ostatnich tygodniach i utrzymywać się będą w skali powyżej 20 stopni Celsjusza. Podobnie świetną prognozę opracował Alan O’Reilly z Carlow Weather.

W poniedziałek w ciągu dnia na całym obszarze Irlandii będzie sucho i słonecznie. Jedynie w niektórych rejonach nadbrzeżnych pojawia się poranne mgły, które ustąpią wraz z upływem dnia.

Najwyższe temperatury w dzień wyniosą od 21 do 26 stopni Celsjusza. W nocy z poniedziałku na wtorek bardzo ciepło, do 17 stopni Celsjusza.

Wtorek zapowiada się z dużą ilością słońca i temperaturami do 26 stopni Celsjusza. W południowo-zachodniej części kraju mogą wystąpić przelotne opady mżawki.

W nocy z wtorku na środę temperatury ponownie wyniosą do 17 stopni Celsjusza, w południowo-zachodnim rejonie możliwe intensywne opady deszczu.

Babie lato w Irlandii

W środę zapowiada się bardziej pochmurny dzień z przelotnymi opadami deszczu, najprawdopodobniej występujący w zachodniej części kraju, przy głównie suchej pogodzie na wschodzie. Niektóre opady mogą być intensywne.

Okresowo słońce przysłaniać będzie mgła. Ciepło i wilgotno, z maksymalną temperaturą od 21 do 25 stopni. Środowa noc będzie bardzo ciepła i wilgotna, a temperatura w wielu obszarach Irlandii nie spadnie poniżej 16–17 stopni.

Na czwartek prognozowane są przelotne, intensywne lub burzowe przelotne opady deszczu z okresami pogodnymi lub słonecznymi. Będzie to wilgotny dzień z maksymalną temperaturą od 20 do 25 stopni, z najcieplejszym rejonem na wschodzie, przy słabym lub umiarkowanym wietrze południowym.

Aktualne mapy pogodowe wskazują, że przyszły piątek będzie kolejnym ciepłym i wilgotnym dniem, z jedynie przelotnymi opadami deszczu.