Pożar restauracji McDonald's w Irlandii. Poważne uszkodzenia

Do tego niebezpiecznego zdarzenia w Irlandii doszło we wtorek przed południem.

Restauracja McDonald’s w Newbridge, w hrabstwie Kildare, została poważnie zniszczona w wyniku pożaru, który miał miejsce we wtorek 15 sierpnia.

Pożar w Irlandii

Według podanych informacji, ogień wybuchł po tym, jak samochód znajdujący się pod daszkiem restauracji przy Moorefield Road zapalił się, a płomienie przeniosły się na budynek.

Pracownicy i klienci restauracji zostali niezwłocznie ewakuowani i wszystko wskazuje na to, że nikt nie został poszkodowany w wyniku tego zdarzenia.

Gęsty dym w szybkim tempie otoczył okolicę, a funkcjonariusze Gardy wprowadzili tymczasowe objazdy i skierowali ruch z dala od miejsca zdarzenia.

Po kilku godzinach pożar został ugaszony, a służby ratownicze opuściły teren. Odwołano też wszystkie zmiany w organizacji ruchu.

Restauracje McDonald’s w Irlandii

W oświadczeniu wydanym przez sieć McDonald’s oświadczono, że firma nadal będzie współpracować z władzami w celu oszacowania rozmiaru uszkodzeń restauracji w Newbridge.

Partner franczyzy spotka się z personelem, aby omówić alternatywne rozwiązania zatrudnienia podczas zamknięcia restauracji.

Rzecznik sieci poinformował, że w restauracji McDonald’s w Newbridge zatrudnionych jest 90 pracowników.