Prawie 30 stopni Celsjusza w Irlandii - to nie koniec upałów

Najnowsze mapy pogodowe wskazują na bardzo wysokie temperatury powietrza w Irlandii.

Od kilku dni mieszkańcy Irlandii mogą cieszyć się latem i korzystać z kąpieli słonecznych i morskich.

Pogoda w Irlandii

Meteorolodzy z Met Éireann mają dobre wiadomości, ponieważ podobne warunki utrzymają się przez kolejny tydzień.

Podczas Bank Holiday weekend można spodziewać się dalszego wzrostu temperatur. Lokalnie słupki rtęci mogą wskazać wartości zbliżone do 30 stopni Celsjusza.

Generalnie na przeważającym obszarze Irlandii temperatury wyniosą do 25 stopni Celsjusza. Najcieplej ma być w centralnej i zachodniej części kraju.

Najnowsze mapy pogodowe wskazują nie tylko na bardzo wysokie temperatury powietrza, lecz także na długie okresy z całkowitym brakiem zachmurzenia.

Ostrzeżenie dla mieszkańców

Mieszkańcom przypomina się o zachowaniu umiaru podczas ekspozycji na słońce, zwłaszcza w przypadku małych dzieci i osób starszych.

Zaleca się pić duże ilości wody, stosować nakrycie głowy i kremy z filtrami ochronnymi oraz przebywać w cieniu w godzinach południowych.

Mieszkańców ponownie poproszono o oszczędzanie wody i nie używanie węża ogrodowego do podlewania roślinności, mycia samochodu czy napełniania basenów ogrodowych.

Według instytutu meteorologicznego Met Éireann bardzo słoneczne i ciepłe warunki pogodowe będą dominować w Irlandii do końca przyszłego tygodnia. Na obecna chwilę nie przewiduje się żadnych zmian.