Premier Irlandii otwiera zakład giganta technologicznego

Na oficjalnym otwarciu nowego zakładu pojawił się premier Irlandii.

Taoiseach Micheál Martin oficjalnie otworzył nowy zakład w fabryce Stryker w hrabstwie Cork.

Firma w Irlandii

Stryker jest liderem w technologii wytwarzania przyrostowego, znanego również jako druk 3D, do stosowania w produkcji specjalistycznych produktów medycznych na schorzenia kości kolan, bioder, ramion, kostek, czaszkowo-szczękowo-twarzowych i kręgosłupa.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że nowy obiekt odblokuje nowe możliwości, a także przyspieszy innowacje na całym świecie.

Rząd pozytywnie zareagował na ekspansję tej firmy w Irlandii. Premier Martin powiedział:

Dzisiejsze otwarcie i ogłoszenie zdolności do nowych miejsc pracy jest świadectwem zdolności, poświęcenia i wizji zespołu Stryker oraz rozwoju i sukcesu firmy Stryker w tym miejscu.
Rząd będzie pracował, aby zapewnić, by Irlandia nadal była atrakcyjną lokalizacją dla sektora medyczno-technologicznego i dla innych firm, które wspierane są przez naszych wysoko wykwalifikowanych i utalentowanych pracowników.

Rozbudowany zakład produkcyjny w Anngrove w Carrigtwohill może w przyszłości pomóc w stworzeniu nawet 600 dodatkowych miejsc pracy w zaawansowanych technologiach.

Firma zajmująca się technologiami medycznymi zatrudnia obecnie ponad 4000 osób w ośmiu zakładach w Cork, Limerick i w Belfaście.