Próba uprowadzenia dziecka w Irlandii - ostrzeżenie dla rodziców

Przedstawiciele HSE wystosowali ostrzeżenie do rodziców po szokującym zdarzeniu, do którego doszło w ostatnim czasie w Irlandii.

Przedstawiciele Health Service Executive apelują do mieszkańców Irlandii o zachowanie ostrożności po najnowszych doniesieniach o próbie uprowadzenia dziecka.

Próba porwania w Irlandii

Z podanych informacji wynika, że do szokującego zdarzenia doszło pod koniec maja w rejonie Midlands Louth/Meath.

Do domu jednego z podopiecznych HSE Midlands Louth Meath Community Healthcare Organisation, korzystającego z pomocy dla osób niepełnosprawnych, zgłosił się nieznany mężczyzna.

Podał się on za pracownika HSE i twierdził, że przyszedł odebrać dziecko w celu zapewnienia mu wsparcia poza domem.

Mężczyzna znał imię chłopca, jednak jego wygląd wzbudził podejrzenia u matki dziecka. Kiedy kobieta poprosiła obcego o okazanie dowodu tożsamości, ten natychmiast opuścił miejsce zdarzenia.

Ostrzeżenie dla rodziców w Irlandii

Matka złożyła zawiadomienie w tej sprawie do HSE Midlands Louth Meath Community Healthcare Organisation, do An Garda Síochána i oraz do agencji TUSLA.

Do rodziców korzystających ze wsparcia poza domem zostało wysłane ostrzeżenie. Poinformowano w nim, że personel HSE świadczący takie usługi zawsze pojawia się w domu podopiecznego po uprzednim uzgodnieniu.

Osoba ta zawsze też ma przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem i ma obowiązek okazania go na prośbę rodziców i opiekunów dzieci.

HSE radzi również rodzicom, aby zgłaszali wszelkie podejrzane działania lub telefony odpowiednim władzom.