Problemy rodziców w Irlandii przed początkiem nowego roku szkolnego

Takiej sytuacji obawiali się rodzice w Irlandii po ostatniej decyzji rządu.

W ramach rządowej interwencji przy rosnących kosztach życia w Irlandii zdecydowano, że opłaty za transport szkolny na najbliższy rok zostaną wstrzymane.

Transport szkolny w Irlandii

W lipcu przeprowadzona została specjalna kampania informacyjna. W komunikacie Bus Éireann ostrzegano, że aplikowanie o transport szkolny po 29 lipca nie gwarantuje miejsc.

W związku z przeprowadzoną kampanią informacyjną napłynęła lawina wniosków od rodziców, którzy chcieli upewnić się, że ich dzieci otrzymają miejsce w autobusach szkolnych.

Wnioski złożyły też osoby, które wcześniej nie korzystały z transportu szkolnego, lecz chciały skorzystać z bezpłatnego programu rządu.

Niestety, jak wynika z najnowszych danych, nagły wzrost liczby wniosków w połączeniu z niedoborem kierowców spowodował, że jednak nie wszyscy uczniowie otrzymają miejsce.

Bezpłatny transport szkolny w Irlandii

Przedstawiciele Bus Éireann potwierdzają, że w autobusach szkolnych nie ma wystarczającej liczby miejsc, aby zaspokoić zapotrzebowanie na nadchodzący rok szkolny.

Niektórym rodzicom uczniów powiedziano, że ich dzieci nie dostaną miejsca w autobusie szkolnym lub że straciły miejsce, które miały.

Późne powiadomienie rodziców o braku miejsc dla uczniów prawdopodobnie wynika z tego, że Bus Éireann dopiero teraz pracuje nad grafikiem.