Problemy setek pasażerów na lotnisku w Irlandii

Pasażerowie linii lotniczej w Irlandii zgłaszają problemy od wczesnych godzin porannych.

Setki osób utknęło w kolejce na zewnątrz i wewnątrz Terminalu 2 lotniska w Dublinie. Pasażerowie irlandzkiej linii lotniczej zgłaszają problemy od wczesnych godzin porannych.

Linie lotnicze Aer Lingus

Przedstawiciele Dublin Airport Authority potwierdzili, że z powodów technicznych niektóre loty linią Aer Lingus z Dublina mogą być opóźnione. Powodem są problemy z systemem rezerwacji i odprawy pasażerów.

Pracownicy Aer Lingus starają się odprawiać pasażerów ręcznie, lecz zajmuje to znacznie więcej czasu. Osoby czekające w kolejce proszone są o cierpliwość.

Linia lotnicza przeprasza za zaistniałą sytuację i zapewnia, że trwają czynności mające na celu usunięcie awarii.

Przedstawiciele DAA poinformowali, ze usterka dotyczy wyłącznie wewnętrznego systemu linii Aer Lingus i że żadna inna linia nie ma takich problemów technicznych.

AKTUALIZACJA:

Od godziny 14:00 odwołane są wyloty i przyloty linii Aer Lingus na trasach między Dublinem a większością miejsc docelowych w Europie i Wielkiej Brytanii. Wyjątkiem są przyloty z Portugalii i Hiszpanii.

Poszkodowani klienci będą mogli bezpłatnie zmienić swoje plany podróży, podał przedstawiciel Dublin Airport Authority.

Linia lotnicza Aer Lingus informuje, że można to zrobić za pośrednictwem call center lub kanałów mediów społecznościowych.