W niektórych rejonach Irlandii na przegląd trzeba czekać nawet pół roku.

Kierowcy w Irlandii w dalszym ciągu mierzą się z utrudnieniami wobec decyzji podjętych wcześniej przez rząd. W niektórych rejonach Irlandii na przegląd NCT trzeba czekać nawet pół roku.

Terminy NCT

Jednak firma Applus+, która prowadzi tę usługę, ma rozwiązanie dla kierowców, którzy nie chcą czekać aż tak długo.

Rzeczniczka firmy Applus+ poinformowała, że to „szczególnie trudny czas” dla usługi. Najdłużej na test czekają kierowcy w mieście Drogheda, a najkrócej w mieście Limerick.

W Drogheda prowadzone są obecnie prace remontowe w poczekalni na klientów, co jest powodem zmniejszenia przepustowości w przeprowadzaniu testów.

Przegląd samochodu

Jednak ogólnie głównym powodem opóźnień w przeglądach samochodów są podjęte wcześniej przez rząd decyzje, który na wiele miesięcy wstrzymał działalność ośrodków NCT oraz ośrodków egzaminacyjnych.

Czytaj też: Tysiące osób musi czekać w gigantycznej kolejce w Irlandii

Rzeczniczka Applus+ potwierdza, że firma nadal ma problemy kadrowe, a powstałe wcześniej zaległości w przeglądach samochodów nie zostały jeszcze nadrobione.

Jest jednak rozwiązanie dla kierowców, którzy rejestrują swój przegląd NCT przez internet i widzą bardzo odległy termin.

W tym wypadku można bezpośrednio zadzwonić na infolinię NCT i uzyskać przyspieszony termin testu, nawet w ciągu miesiąca – twierdzi rzeczniczka Applus+.