Prognoza na Bank Holiday weekend w Irlandii

Według meteorologów pogoda na najbliższy długi weekend majowy w Irlandii zapowiada się obiecująco.

Prognozy pogody na najbliższe dni w Irlandii są pełne zmienności, choć pojawiają się nadzieje na piękny weekend majowy.

Prognoza pogody w Irlandii

Mimo iż Met Éireann przewiduje „więcej opadów niż przeciętnie” na ten okres, to prognoza jest „obiecująca”, gdyż nie braknie okresów z przejaśnieniami i temperaturami powyżej średniej.

W najbliższych dniach pogoda będzie zmienna. Środa przyniesie więcej chmur, które zgęstnieją w miarę upływu dnia.

Od wschodu i północy w nocy pojawią się opady deszczu i mżawka, które rozprzestrzenią się na większość kraju, choć na południowym zachodzie pozostanie głównie sucho. Najniższe temperatury będą wahać się od 3 do 9 stopni.

Czwartek przywita mieszkańców głównie pochmurnym niebem z opadami deszczu, najbardziej uporczywymi w południowej części kraju.

Bank Holiday weekend w Irlandii

Piątek rozpocznie się od pochmurnego nieba, ale popołudnie przyniesie bardziej suche warunki, zwłaszcza na północy Irlandii.

Aktualne prognozy na sobotę wskazują na dość dużo chmur z przelotnym deszczem, który stopniowo będzie się przesuwać na północ, z kolejnymi opadami przemieszczającymi się z południa.

Niedziela i poniedziałek Bank Holiday mogą przynieść więcej przejaśnień i tylko rozproszone opady, z temperaturami sięgającymi od 15 do 18 stopni Celsjusza.

W niektórych rejonach Irlandii temperatura może wynieść nawet 20 stopni Celsjusza, jak wskazują obecnie modele pogodowe.