Prognoza pogody na Nowy Rok w Irlandii nie napawa optymizmem

Według Met Éireann początek 2023 r. będzie zimny i mokry, z ryzykiem grzmotów i błyskawic.

Najnowsza prognoza pogody wskazuje, że mieszkańcy Irlandii przywitają Nowy Rok przy opadach deszczu, z burzą i gradobiciem.

Prognoza pogody

W komunikacie instytutu meteorologicznego napisano, że przez większą część soboty na przeważającym obszarze kraju będzie bez opadów.

Jednak po południu i wieczorem deszczowy front zacznie przemieszczać się w kierunku północnym. Miejscami opady będą intensywne i towarzyszyć im będą błyskawice i grzmoty.

Najwyższe temperatury w dzień od 6 do 9 stopni Celsjusza, w nocy spadną do wartości od 3 do 6 stopni Celsjusza.

Nowy Rok

Pierwszy dzień 2023 roku będzie „dość chłodnym dniem ze słonecznymi okresami i przelotnymi opadami deszczu”. Ponownie możliwe są jednak ulewy z gradobiciem i grzmotami. W niedzielną noc na wielu obszarach będzie zimno i mroźno.

Od poniedziałku lekka poprawa warunków – ma być słonecznie, jedynie z przelotnymi opadami deszczu, głównie w hrabstwach przybrzeżnych na południu i zachodzie kraju.

ZOBACZ: 8 CIEKAWOSTEK O IRLANDII:

Według prognozy pogody Met Éireann, we wtorek i w środę nastąpi spore ocieplenie – do 13 stopni Celsjusza w dzień. Ma też być dużo słońca. Do końca przyszłego tygodnia będzie już raczej niespokojnie, z kolejnym spadkiem temperatur i ulewnym deszczem.