Przejazd pociągami w Irlandii - wdrożono udogodnienia

Przedstawiciele Irish Rail poinformowali o wdrożeniu udogodnień dla pasażerów w Irlandii.

Irish Rail ogłosił zmiany dla pasażerów w Irlandii, w tym uruchomienie najszybszej usługi kolejowej między Dublinem a Cork.

Pociągi w Irlandii

Przejazd ze stolicy kraju do Cork zajmie zaledwie dwie godziny i 14 minut i będzie to najszybsza trasa obsługiwana przez Irish Rail.

Skrócenie czasu podróży na linii Cork-Dublin oraz trasy z Dublin-Limerick stało się możliwe dzięki niedawno przeprowadzonym pracom na torach i infrastrukturze.

Nowe rozkłady jazdy, zatwierdzone przez National Transport Authority po konsultacjach publicznych we wrześniu, obejmują także dodanie kilku nowych pociągów InterCity obsługujących Cork, Carlow i Westport, a także dodatkowe usługi dojazdowe łączące Dublin z Portlaoise, Droghedą oraz Cork i Mallow.

Jednym z nowych połączeń jest codzienna usługa o godzinie 6:00 rano z Dublin Heuston do Cork, rozpoczynająca się od poniedziałku 11 grudnia.

Ta wcześniejsza trasa z Limerick Junction do Limerick pozwoli pasażerom dotrzeć do Cork przed godziną 9:00 rano.

Pasażerowie na wszystkich trasach, w tym InterCity, DART i usługi dojazdowe, są zachęcani do sprawdzenia aktualnych godzin przed podróżą, ponieważ mogą wystąpić drobne zmiany w związku z nowym rozkładem jazdy.

Podróże w Irlandii

Iarnród Éireann, we współpracy z National Transport Authority, planuje kontynuować identyfikację możliwości dalszych ulepszeń w kontekście zmieniających się wzorców podróży w Irlandii.

Celem inwestycji w sieć, flotę i usługi jest dostarczenie lepszej obsługi klientom i zachęcenie większej liczby osób do wyboru zrównoważonych form podróży.

Więcej: irishrail.ie