Przełom w sprawie zaginionej mieszkanki Irlandii - aresztowano mężczyznę

Zaginiona mieszkanka Irlandii jest poszukiwana od 2017 roku. Rzecznik Gardy ogłosił właśnie przełom w tej sprawie.

Funkcjonariusze Gardy aresztowali mężczyznę w związku ze sprawą zaginięcia Tiny Satchwell, do którego doszło w 2017 roku w hrabstwie Cork.

Śledztwo Gardy

Rzecznik An Garda Síochána potwierdził, że śledztwo zostało podniesione do poziomu zabójstwa, a dochodzenie prowadzą funkcjonariusze z Midleton.

We wtorek 10 października mężczyzna w wieku około 50 lat został aresztowany „pod zarzutem zabójstwa i zatrzymany „zgodnie z przepisami ustawy Section 4 Criminal Justice Act z 1984 roku na posterunku Gardy w hrabstwie Cork.”

Członkowie grupy techników kryminalnych prowadzą swoje działania w nieruchomości przy Grattan Street w Youghal, które zostało zabezpieczone.

Ponowiono apel do wszystkich osób, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje dotyczące zaginięcia kobiety.

Zaginięcie w Irlandii

Tina Satchwell była widziana po raz ostatni dzień przed swoim zaginięciem na pchlim targu w Carrigtwohill, Co. Cork, na którym była ze swoim mężem Richardem.

Mężczyzna zgłosił jej zaginięcie cztery dni później, początkowo przypuszczając, że żona udała się do swojej rodziny w Fermoy.

Rodzina zaginionej Tiny twierdzi, że kobieta nigdy nie opuściła Irlandii, tym bardziej, że nie miała przy sobie żadnego dowodu tożsamości, a z jej konta bankowego nie pobrano żadnych pieniędzy.

Osoby posiadające informacje są zachęcane do kontaktu z posterunkiem Gardy w Midleton pod numerem 021 462 1550 lub pod numerem 1800 666 111 bądź z dowolnym posterunkiem Gardy.