Rekordowa obniżka cen w Irlandii - oszczędności dla mieszkańców

Kolejna firma energetyczna dołączyła do grona przedsiębiorstw obniżających ceny energii w Irlandii.

Kolejny dostawca energii dołączył do grona firm obniżających ceny gazu i prądu w Irlandii.

Obniżka cen w Irlandii

Obniżka ogłoszona przez Flogas wynosi 30% i jest to największa redukcja, jaką jak dotąd ogłosiły firmy energetyczne w kraju.

Flogas twierdzi, że obniżka oznacza oszczędność 74,58 euro miesięcznie na średnich rachunkach za energię elektryczną klientów, czyli 895 euro rocznie.

Klienci korzystający z gazu ziemnego od Flogas zauważą spadek rachunków o 64,84 euro miesięcznie lub 778 euro rocznie.

Osoby korzystające jednocześnie z gazu i prądu od tego dostawcy zobaczą obniżenie rachunków wynoszące 1673 euro rocznie.

Ceny energii w Irlandii

Flogas podkreśla, że obniżki obejmują wszystkich klientów korzystających z taryfy zmiennej, włącznie z klientami korzystającymi z taryfy zmiennej Smart.

Obniżki wejdą w życie 6 listopada. Przedstawiciele firmy Flogas przypominają też o możliwości ustalenia planu spłat zaległych rachunków dla swoich klientów.

Tymczasem główne firmy energetyczne w Irlandii zostały poinstruowane, że muszą pójść jeszcze dalej w obniżaniu cen.

Premier Leo Varadkar i Minister ds. Energii Eamonn Ryan spotkali się z czterema największymi dostawcami – Electric Ireland, SSE Electricity, Bord Gáis i Energia.

Spotkanie miało na celu ponowne wyrażenie obaw rządu związanych z trwale wysokimi cenami energii oraz omówienie najlepszego wsparcia dla klientów w nadchodzącej zimie.