Pracownicy służb medycznych w Irlandii rozpoczęli dzisiaj akcję strajkową.

Prawie 500 ratowników medycznych w Irlandii rozpoczęło dzisiaj o godzinie 07:00 rano strajk, który ma potrwać w sumie przez 24 godziny. Spór z HSE trwa już od października 2018 roku.

Członkowie Krajowego Stowarzyszenia Przedstawicieli Pogotowia Ratunkowego (National Ambulance Service Representative Association) wyjadą do pacjentów wyłącznie w przypadku zagrożenia życia lub podejrzenia zagrożenia życia.

Strajk ratowników medycznych w Irlandii – przyczyny

Strajk jest wynikiem braku porozumienia w sporze prawa reprezentacji związków zawodowych. National Ambulance Service Representative Association (Nasra) jest częścią Stowarzyszenia Pielęgniarek Psychiatrii, czego HSE nie akceptuje. Związkowcy po raz kolejny apelują, by przedstawiciele HSE przystąpili do rozmów w Workplace Relations Commission.

Ratownicy medyczni mają protestować w kilku miastach, między innymi w Dublinie, Cork, Galway, a także na północnym zachodzie i południowym wschodzie Irlandii.

Kolejne strajki w służbie zdrowia w Irlandii

Kolejna grupa zawodowa irlandzkiej służby zdrowia będzie również strajkować: Strajk w służbie zdrowia w Irlandii. Podano daty

Problemy z lekarstwami w Irlandii

W wyniku Brexitu może dojść do przerw w dostawie leków i produktów medycznych w Irlandii: W Irlandii może zabraknąć leków – szokujące doniesienia HPRA