POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Krytycznie chorzy na Covid-19 pacjenci w Irlandii zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w badaniu klinicznym dotyczącym leczenia tej choroby.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło kolejnych 212 przypadków zakażenia koronawirusem w Irlandii. Zmarło 14 osób. W sumie do tej pory zachorowało 3.447 osób, zmarło 85 osób. Wyleczenie potwierdzono u 5 pacjentów.

W niedzielę do Irlandii dostarczono pierwszą partię niezbędnego sprzętu do ochrony przed koronawirusem:

Więcej: Niezbędny sprzęt do ochrony przed koronawirusem dotarł do Irlandii

W ciągu kolejnych dni można spodziewać się kolejnych dostaw. Tymczasem na początku tego tygodnia pojawiła się informacja, że niedługo testowane będą różne metody terapii u pacjentów z Covid-19, którzy są leczeni na oddziałach intensywnej terapii w Irlandii. W leczeniu stosowane będą leki przeciwwirusowe i leki immunomodulujące.

W przyszłym tygodniu leczenie wdrożone zostanie w szpitalach St. Vincent’s University Hospital w Dublinie oraz University Hospital Galway. W późniejszym terminie leczenie ma się rozpocząć w szpitalach: Beaumont Hospital, Cork University Hospital oraz University Hospital Limerick.

Wszyscy pacjenci przed rozpoczętym leczeniem zostaną poproszeni o wyrażenie na nie zgody. Jeśli pacjent będzie znajdował się w zbyt ciężkim stanie, lekarze wystąpią o zgodę u członków jego rodziny.

W tej próbnej terapii oprócz Irlandii biorą udział zespoły badawcze z Wielkiej Brytanii, Holandii, Niemiec, Belgii, Singapuru, Nowej Zelandii, Australii i Kanady.

Terapia, która okaże się skuteczniejsza od pozostałych, zostanie zastosowana u innych pacjentów bez czekania na ostateczne wyniki badania klinicznego.

Czytaj też: Sklepy miejscami wysokiego ryzyka zakażenia Covid-19. Nowe zalecenia