Rusza program socjalny w Irlandii - gdzie złożyć wniosek

Osoby uprawnione do tego zasiłku w Irlandii powinny jak najszybciej złożyć wniosek.

Ministerstwo Ochrony Socjalnej w Irlandii przypomina, że rozpoczyna się okres składania wniosków o dodatek na zakup odzieży i obuwia szkolnego.

Back to school allowance

Dodatek Back to School Clothing and Footwear Allowance (BSCFA) przysługuje osobom, które otrzymują określone świadczenia socjalne lub biorą udział w szkoleniach, zatrudnieniu lub programach kształcenia dorosłych, z całkowitym dochodem gospodarstwa domowego poniżej określonego progu (means test).

Przez ostatnie dwa lata dodatek Back to School Clothing and Footwear Allowance (BSCFA) był wypłacany wraz z dodatkowym bonusem na koszty utrzymania.

Rząd wyjątkowo zwiększył kwotę dodatku o 100 euro, co miało pomóc rodzinom borykającym się z gwałtownie rosnącymi kosztami życia.

Dodatki socjalne w Irlandii

Od kilku tygodni do kwalifikujących się do programu BSCFA osób wysyłane są listy z informacją o wysokości dodatku i terminie jego wypłaty.

Osoby, które nie otrzymają takiego listu z Social Welfare, lecz chcą się ubiegać o ten dodatek, mogą to zrobić przez stronę MyWelfare.ie. Wnioski przyjmowane będą od 10 czerwca do 30 września 2024 roku.

W tym roku już przywrócono poprzednie stawki i dla dziecka w wieku od 4 do 11 lat dodatek wyniesie €160, a dla dziecka w wieku od 12 lat wyniesie €285. Uczniowie w wieku od 18 do 22 lat muszą się uczyć w pełnym wymiarze godzin.

Więcej: citizensinformation.ie