Ruszają poświąteczne wyprzedaże w Irlandii

Mieszkańcy Irlandii mogą skorzystać z poświątecznych obniżek cen w ramach zimowych wyprzedaży.

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Irlandii to nie tylko spotkania rodzinne i towarzyskie. Zgodnie z wieloletnią tradycją w tym dniu zaczynają się też poświąteczne wyprzedaże.

Wyprzedaże w Irlandii

W Dniu Św. Szczepana od wczesnych godzin porannych przed sklepami ustawiają się długie kolejki amatorów okazyjnych zakupów.

Przecenami próbują przyciągnąć klientów przede wszystkim centra handlowe i sklepy odzieżowe. W dobrej cenie można znaleźć również sprzęt AGD czy RTV.

Niektóre sklepy rozpoczęły swoje wyprzedaże w internecie jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Niestety klienci narażeni są na duże straty finansowe.

Ostrzeżenie dla klientów

Jak ostrzegają przedstawiciele Gardy, konsumentom zaleca się zachowanie czujności wobec gwałtownego wzrostu liczby oszustw internetowych.

Od kilku dni mieszkańcy Irlandii otrzymują coraz więcej fałszywych wiadomości SMS i wiadomości e-mail, znanych jako phishing.

Przestępcy podszywają się pod irlandzkie numery telefonów, a także pod HSE, An Post, kurierów, instytucje finansowe, a nawet Gardę.

Mieszkańcom zaleca się, aby nigdy nie klikali łącza w otrzymanej wiadomości SMS lub w wiadomości e-mail, jeśli mają podejrzenia co do jej wiarygodności.