Ryanair masowo odwołuje loty - podano przyczynę

Szef irlandzkich linii lotniczych ostrzega przed odwołaniem kolejnych połączeń.

W sobotę Dyrektor Generalny linii Ryanair, Michael O’Leary, opublikował wideo, w którym poinformował o odwołanych lotach.

Odwołane loty w Irlandii

Powodem po raz kolejny jest strajk francuskich kontrolerów lotów, który wpłynie na loty korzystające z francuskiej przestrzeni powietrznej bez odlotów lub przylotów do Francji.

Michael O’Leary poinformował, że jego firma odwoła 220 lotów w najbliższy poniedziałek, a poszkodowanych z tego powodu będzie 40 000 pasażerów.

Dyrektor Ryanair przeprosił za odwołanie połączeń krytykując przy tym francuskie władze i przewodniczącą Komisji Europejskiej, Ursulę von der Leyen w związku z tymi zakłóceniami.

Francuscy pracownicy organizują w tym roku regularne strajki w proteście przeciwko planom podniesienia wieku emerytalnego z 62 do 64 lat.

Ryanair poinformował, że ponad 620 000 osób podpisało petycję wzywającą panią Von Der Leyen do podjęcia działań i ochrony pasażerów.

Loty z i do Irlandii

Osoby podróżujące samolotami, które w poniedziałek przelatują nad francuską przestrzenią powietrzną, zostały poproszone o skontaktowanie się ze swoimi liniami lotniczymi w celu uzyskania najnowszych informacji.

Rzecznik linii Ryanair nie był w stanie podać dokładnej listy europejskich lotów, których dotyczą zmiany.

Jednak źródła sektora lotniczego poinformowały, że wpłynie to na co najmniej 25 do 35 przylotów i odlotów na i z lotniska w Dublinie.

Prawdopodobne są też kolejne odwołania na lotniskach w Cork i Belfaście, a sytuacja będzie miała wpływ na tysiące irlandzkich pasażerów.