Powodem zamknięcia bazy były ograniczenia nałożone na sektor lotniczy w Irlandii.

Oczekuje się, że Ryanair ogłosi dziś plan przywrócenia tras i ponownego otwarcia bazy na lotnisku w Cork – donosi Irish Examiner.

Lotnisko w Cork

Jeśli zostanie on zrealizowany, będzie to olbrzymi zastrzyk dla portu lotniczego w Cork, w którym obecnie prowadzony jest szereg inwestycji:

Więcej: Zamknięcie lotniska w Irlandii – utrudnienia dla pasażerów

Ryanair tymczasowo zamknął swoją bazę w Cork w październiku 2020 roku. Powodem były ograniczenia nałożone na sektor turystyczny i lotniczy w związku z pandemią.

Zamknięcie bazy w Cork doprowadziło do wstrzymania na zimę 13 tras Ryanair w całej Europie. Przez zimę nadal obsługiwano trasy z lotniska w Cork do lotnisk: Stansted, Katowice i Gdańsk, korzystając z samolotów i personelu z siedzibą poza Irlandią.

Dyrektor Generalny grupy Ryanair, Michael O’Leary, powiedział wówczas, że firma żałuje zimowych cięć rozkładów lotów. Twierdził jednak, że decyzja została im narzucona „przez złe zarządzanie przez rząd podróżami lotniczymi w Unii Europejskiej”.

Na początku marca Ryanair ostrzegł swoich pracowników, że nie może zagwarantować ponownego otwarcia bazy w Cork na sezon zimowy 2021 z powodu zamknięcia lotniska Cork na czas renowacji pasa startowego.

Otwarcie bazy

Jednak linie lotnicze, które kilka tygodni temu zapowiedziały swoją ekspansję, wróciły do pomysłu przywrócenia tras i ponownego otwarcia bazy w Cork.

Według Irish Examiner nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia od linii lotniczych ani lotniska w Cork, lecz oczekuje się, że baza może zostać ponownie otwarta jeszcze przed końcem tego roku.

Szczegóły zostaną ogłoszone we wtorek na konferencji prasowej na lotnisku, w której udział wezmą dyrektor generalny Ryanair Eddie Wilson i dyrektor zarządzający lotniska Niall MacCarthy.

Czytaj też: Nowa inwestycja Ryanair w Irlandii – będzie kosztować 50 mln euro

AKTUALIZACJA:

CEO Ryanair, Eddie Wilson, potwierdził dzisiaj informacje opublikowane przez Irish Examiner.

Siatka połączeń linii Ryanair w tym sezonie zimowym obejmie: Alicante, Birmingham, Edynburg, Gdańsk, Lanzarote, Liverpool, Londyn Gatwick, Luton i Stansted, Malagę, Poznań i Teneryfę.

Siatka na lato 2022 r. obejmie: Alicante, Birmingham, Bordeaux, Carcassonne, Edynburg, Faro, Gdańsk, Girona, Gran Canaria, Lanzarote, Liverpool, Londyn Gatwick, Luton, Stansted, Malagę, Majorkę, Mediolan Bergamo, Poznań, Reus i Teneryfę.