Ryanair podnosi ceny biletów. To koniec taniego latania?

Przedstawiciele linii Ryanair poinformowali, że spodziewają się „nieznacznego” wzrostu kosztów podróżowania dla pasażerów w tym roku.

Dyrektor Finansowy linii lotniczych Ryanair, Neil Sorahan, potwierdził, iż w pierwszym kwartale tego roku firma odnotowała zysk w wysokości 663 mln euro, w porównaniu do 170 mln euro w tym samym okresie ubiegłego roku.

Bilety lotnicze Ryanair

Jednak mimo osiągniętych zysków linie zwiększą koszty biletów dla swoich pasażerów, jak ostrzegł dyrektor Sorahan. Powodem jest wzrost kosztów paliwa firmy, który w tym roku będzie prawdopodobnie o 1 mld euro większy, a to „przyniesie efekt domina”.

Zgodnie z jego zapowiedzią, koszt na pasażera „nieznacznie” wzrośnie w tym roku i będzie to podwyżka o około 2 euro na osobę.

W maju br. linie informowały o nowej inwestycji, która miała przywrócić tanie latanie. Dzięki umowie z Boeingiem do floty Ryanair ma trafić 300 nowych samolotów.

Nowe, większe i bardziej efektywne samoloty pozwolą na dalsze obniżenie kosztów, co przekładać się będzie na niższe ceny biletów dla pasażerów, jak zapewniał szef linii lotniczych.

Jednak obniżka kosztów podróżowania pozostaje kwestią przyszłości i uzależniona jest od terminu wdrożenia nowych maszyn do floty Ryanair.

Praca w Ryanair

Tymczasem w piątek 28 lipca odbędzie się rekrutacja nowych pracowników do bazy linii lotniczych Ryanair w Dublinie. Rozmowy z kandydatami odbywać się będą od godziny 10:30 w Airline Flight Academy w Santry.

Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie w pracy na lotnisku, ponieważ kandydaci przejdą sześciotygodniowe szkolenie w pełnym wymiarze godzin.

Więcej informacji dla osób chętnych do aplikowania o pracę w liniach lotniczych Ryanair znajduje się na stronie przewoźnika.