Ryanair przywraca trasy do Polski. Będą też nowe połączenia

Baza linii lotniczych Ryanair będzie mieć w ofercie w 16 nowych tras dla swoich pasażerów.

Linie lotnicze Ryanair ponownie otwierają swoją bazę w Belfaście. Skorzystają na tym także Polacy mieszkający w Irlandii.

Loty z Belfastu

Linie zamknęły swoją bazę w Irlandii Północnej w sierpniu ubiegłego roku. Ryanair obwiniał wówczas porty Belfast International Airport i Belfast City o „brak zachęt”, a rząd brytyjski o „odmowę zawieszenia lub zmniejszenia podatku od pasażerów lotniczych (APD)”.

Decyzją rozczarowani byli między innymi polscy obywatele, którzy chętnie korzystali z tej opcji podróżowania do i z Polski.

W lipcu br. zdecydowano o przywróceniu bazy w Irlandii Północnej. Flota Ryanair w Belfast International Airport składać się będzie z dwóch samolotów, które obsługiwać będą 16 nowych tras, w tym do Polski.

Linie lotnicze Ryanair

Oprócz zapowiadanych wcześniej 12 tras linie lotnicze Ryanair uruchomią 4 nowe trasy z Belfastu do: Budapesztu, Walencji, Cardiff i na Majorkę.

Mieszkający w Irlandii polscy obywatele ponownie będą mogli latać z Belfastu do Gdańska i Krakowa. Do Gdańska przewidziano na początek jeden lot tygodniowo, natomiast do Krakowa mają to być dwa loty tygodniowo.