Linie lotnicze Ryanair rezygnują z obsługi wielu tras popularnych wśród mieszkańców Irlandii.

Linie Ryanair rezygnują z obsługi tras do i z Irlandii Północnej. Od listopada Ryanair nie będzie obsługiwał żadnych połączeń do portów Belfast International. We wrześniu zakończy się też obsługa na trasach z Belfast City.

Decyzja

Irlandzki przewoźnik obwinia oba porty o „brak zachęt”, a rząd brytyjski o „odmowę zawieszenia lub zmniejszenia podatku od pasażerów lotniczych (APD)”. Tymczasem rzecznik Międzynarodowego Portu Lotniczego w Belfaście określił decyzję linii jako „rozczarowującą”.

Decyzją rozczarowani są też polscy obywatele, którzy chętnie korzystali z tej opcji podróżowania do i z Polski. Do 30 października zlikwidowane zostaną połączenia z portu Belfast International do Krakowa, Warszawy i Gdańska.

Linie lotnicze

Samoloty zostaną przeniesione na sezon zimowy do tańszych lotnisk w innych miejscach w Wielkiej Brytanii i w Europie – poinformował przedstawiciel Ryanair.

Rzecznik Portu Lotniczego powiedział, że władze lotniska „przewidziały taki ruch” i nawiązują współpracę z innymi liniami lotniczymi, aby przejęły trasy obsługiwane dotąd przez Ryanair.