Ryanair rozszerza świąteczne oferty - dodatkowe loty, tanie bilety

Przedstawiciele irlandzkich linii lotniczych kuszą pasażerów nową ofertą na sezon świąteczno-noworoczny.

Ryanair rozszerza ofertę dla swoich klientów, ogłaszając dodanie ponad 1,6 mln miejsc na 660 trasach.

Linie lotnicze Ryanair

Skorzystać mają na tym osoby, które zamierzają odwiedzić rodzinę i przyjaciół w okresie Bożego Narodzenia i Nowego Roku między 15 grudnia a 8 stycznia.

Jade Kirwan, Dyrektor ds. Komunikacji w Ryanair, powiedziała:

Ryanair z radością ogłasza wczesny prezent świąteczny dla naszych klientów poprzez dodanie 1,6 miliona miejsc na grudzień 2023 i styczeń 2024 w odpowiedzi na duże zapotrzebowanie na podróże świąteczne.
Jako najważniejsza linia lotnicza w Europie oferująca niskie ceny i niezawodność, jesteśmy zachwyceni, że nasi klienci rezerwują loty Ryanair z pewnością, że jesteśmy najlepiej przygotowani, aby bezpiecznie, na czas i w ramach budżetu dostarczyć ich do bliskich, tak jak robimy to przez ostatnie 38 lat.
Dlatego, czy wybierasz się do domu na spokojne święta, na narty, czy w poszukiwaniu zimowego słońca, koniecznie zarezerwuj najkorzystniejszą cenę, odwiedzając aplikację/stronę internetową Ryanair i rezerwując swoje świąteczne loty Ryanair już dziś.

Aby uczcić dodatkowe 1,6 miliona miejsc na święta Bożego Narodzenia, Ryanair uruchomił promocję biletów z cenami od 29,99 euro za podróż w jedną stronę między 15 grudnia a 8 stycznia.

Lotnisko w Dublinie

Tymczasem przedstawiciele Dublin Airport Authority (DAA) wydali ostrzeżenie dla tysięcy pasażerów, którzy podróżują w tym miesiącu.

Władze lotniska ogłosiły, że zapotrzebowanie na miejsca parkingowe pozostanie „bardzo wysokie” przez wrzesień. Pasażerowie zostali zachęceni do rozważenia alternatywnych opcji, jeśli miejsca parkingowe zostaną wyprzedane w dniu ich podróży.

Ogłoszono również, że plany rozbudowy lotniska w Dublinie są gotowe do realizacji, pomimo napotkanych trudności. Lotnisko chce złożyć wniosek o plan zagospodarowania przestrzennego jeszcze w tym roku, aby umożliwić wzrost przepustowości lotniska do 40 mln pasażerów rocznie.

Obecnie pojemność dwóch istniejących terminali na lotnisku jest ograniczona do 32 mln pasażerów rocznie. Operator lotniska DAA twierdzi jednak, że rosnące zapotrzebowanie na przewozy pasażerów będzie wymagać zwiększenia tej pojemności.

Utrzymanie obecnej pojemności pasażerów oznaczałoby utratę przez lotnisko w Dublinie 17 800 miejsc pracy i 1,5 mld euro do 2030 roku, jak twierdzi DAA.