Jedna z najbardziej popularnych firm w Irlandii ogłosiła podwyżki płac dla swoich pracowników.

Jedna z najpopularniejszych sieci sklepów w Irlandii wprowadza podwyżki płac dla swoich pracowników. Podwyżki mają zapewnić im pomoc w rosnących kosztach utrzymania.

Podwyżka płac w Irlandii

Firma Tesco Ireland poinformowała, że płace wzrosną o 10%, przy czym podwyżka płac o 6% obowiązuje od 1 kwietnia br., z czego 2,5% będzie wypłacona wstecz do kwietnia 2021.

Kolejna podwyżka o 4% została zaplanowana na 1 kwietnia 2023 r.

W oświadczeniu Tesco Ireland stwierdzono:

Nagroda płacowa ogłoszona dzisiaj jest następstwem niedawnych inwestycji w świadczenia, w tym płatnego urlopu macierzyńskiego, ojcowskiego i adopcyjnego oraz wprowadzenia nowego, wiodącego w branży planu emerytalnego, reprezentującego łączną inwestycję w wynagrodzenia i świadczenia w wysokości 40 mln euro.

Sieć sklepów Tesco w Irlandii

Przedstawiciele firmy twierdzą, że nagroda ta jest dodatkiem do premii uznaniowych wypłaconych pracownikom w 2021 r. (w wysokości 2,5%) i w 2022 r. (w wysokości 2%).

Dyrektor Generalny Tesco Ireland, Natasha Adams dodała, że ​​przyznanie podwyżek zapewni pracownikom pewność wynagrodzeń i świadczeń oraz zabezpieczy biznes i miejsca pracy w nadchodzących latach.