Samochód w Irlandii wjechał w pieszych - Garda poszukuje świadków

Funkcjonariusze Gardy poszukują świadków dwóch niebezpiecznych zdarzeń z udziałem kierowców w Irlandii.

Trzy osoby zostały potrącone przez rozpędzony samochód, który wjechał w grupę pieszych w stolicy Irlandii.

Wypadek w Irlandii

Do tego niebezpiecznego zdarzenia doszło w sobotę około godziny 23:20 w centrum Dublina. Rozpędzony samochód skręcał z Thomas Street w Thomas Court.

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w słupki krawężnika i wjechał na chodnik uderzając w trzech mężczyzn.

Dwóch rannych mężczyzn zostało zabranych do szpitala, ich stan jest poważny, lecz nie zagraża ich życiu. Trzeci mężczyzna nie wymagał pilnej pomocy medycznej.

Apel Gardy

30-kilkuletni kierowca został aresztowany pod zarzutem niebezpiecznej jazdy, usłyszał już zarzuty. W poniedziałek ma się stawić w sądzie w Dublinie.

Każdy, kto ma jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, jest proszony o kontakt z Kevin Street Garda Station pod numerem 01 6669400, Garda Confidential Line pod 1800 666 111 lub z dowolnym posterunkiem Gardy.

Potrącenie funkcjonariusza Gardy

Do drugiego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem kierowcy doszło w piątek 26 sierpnia ok. godziny 23:45 w pobliżu ronda Barberstown w Straffan w hrabstwie Kildare.

Podczas kontroli drogowej ranny został funkcjonariusz Gardy, który próbował zatrzymać samochód. W trakcie procesu konfiskaty pojazdu doszło do próby ucieczki 22-letniego kierowcy, który potrącił jednego z funkcjonariuszy swoim pojazdem.

Kontakt z Gardą

Ranny funkcjonariusz doznał urazu głowy i górnej części ciała, a po otrzymaniu pomocy medycznej w szpitalu w Naas został zwolniony do domu. Kierowca został aresztowany, ma pojawić się w sądzie w czwartek 1 września.

Funkcjonariusze Gardy prowadzący śledztwo poszukują świadków tego zdarzenia. Szczególnie przydatne mogą być nagrania z kamerek samochodowych. Kontakt z Gardą: 01 6667800 lub 1800 666 111.