Samochód wpadł do wody - bohaterska akcja ratunkowa w Irlandii

Do spektakularnej akcji ratunkowej doszło w porcie na południu Irlandii.

Dwóch rybaków i elektryk zostali okrzyknięci bohaterami po tym, jak uratowali kobietę z tonącego samochodu w Irlandii.

Port w Cork

Ten bardzo niebezpieczny incydent miał miejsce na Kennedy Quay w porcie w Cork około godziny 12:10 w poniedziałek 27 listopada.

Pierwszym sygnałem do podjęcia akcji ratunkowej były krzyki z pobliskiego statku, które zwróciły uwagę dwóch belgijskich rybaków, którzy właśnie rozładowywali połowy.

Gdy samochód zaczął unosić się w dół rzeki, obaj rybacy oraz trzeci mężczyzna, elektryk z Bandon, natychmiast rzucili się do wody.

Jeden z rybaków zdołał przywiązać linę do tonącego samochodu, podczas gdy dwóch pozostałych mężczyzn wspięło się na tył pojazdu, aby uratować kobietę.

Elektryk, uzbrojony w młotek, bez wahania rozbił tylne okno, umożliwiając drugiemu rybakowi wyciągnięcie kobiety na powierzchnię.

Kobieta, która ostatecznie trafiła do Szpitala Uniwersyteckiego Mercy z drobnymi obrażeniami i szokiem, została uratowana dzięki natychmiastowej reakcji bohaterów z Cork.

Akcja ratunkowa w Irlandii

Na miejscu w niedługim czasie pojawiły się służby ratunkowe. Straż pożarna koordynowała potem akcję wyciągania samochodu z wody na nabrzeże.

Wiceoficer Straży Pożarnej Cork City, Victor Shine, opisał akcję jako „bohaterską na najwyższym poziomie”, podkreślając niezwłoczność i zdecydowanie trzech mężczyzn, którzy wskoczyli do wody, aby ratować kobietę.

W akcie bohaterstwa i szybkiej reakcji, trzej mężczyźni z Cork udowodnili, że w kluczowych momentach zdecydowane działania mogą uratować życie. A ich odwaga i determinacja zostały docenione przez irlandzką społeczność.