Składanie wniosków ma być łatwiejsze - plan ministra w Irlandii

Celem rządu jest udostępnienie niektórych usług przez internet, jak zapewnia Minister Stanu w Irlandii.

Minister Stanu ds. Komunikacji, Ossian Smyth, poinformował o planach cyfryzacji usług rządowych w Irlandii.

Konsultacje społeczne

Celem rządu jest udostępnienie niektórych usług przez internet, aby osiągnąć większą wydajność i dostępność dla społeczeństwa. Rozpoczęte zostały właśnie konsultacje społeczne, aby zbadać, które funkcje i usługi są priorytetem dla mieszkańców.

Minister Smyth, który odpowiada za zamówienia publiczne i administrację elektroniczną, chce stworzyć system przyjazny dla użytkowników. Dzięki temu świadczenie usług przez internet będzie wydajniejsze i tańsze.

Minister powiedział:

Moim zadaniem jest przyspieszenie cyfryzacji rządu, aby ułatwić Ci uzyskanie tego, co dostajesz w internecie, tak jakbyś kupował ubrania.

Wnioski przez internet w Irlandii

Minister Smyth, zamierza wkrótce wprowadzić cyfrowe wersje usług, które znacznie ułatwią mieszkańcom składanie wniosków, a także ich rozpatrywanie.

Decyzja rządu o cyfryzacji usług wynika z efektu, jaki miało wdrożenie tego procesu podczas pandemii. Mieszkańcy mogli składać wnioski o szereg usług bez wychodzenia z domu. Podobnie teraz rząd chce wdrożyć łatwy dostęp do urzędów i szybką obsługę petentów przez internet.