Śmierć Polaka w Irlandii - aresztowano mężczyznę

Funkcjonariusze Gardy aresztowali mężczyznę w związku ze śmiercią Polaka w Irlandii.

Garda kontynuuje dochodzenie w sprawie śmierci 32-letniego Polaka, którego ciało zostało znalezione w wiejskim domu w pobliżu wioski Kilross w hrabstwie Tipperary.

Aresztowanie w Irlandii

Śledczy przesłuchują obecnie mężczyznę w wieku 20-kilku lat, który został aresztowany w związku z tą sprawą.

Jak podają irlandzkie media, zmarły to obywatel Polski pracujący tu w budownictwie, który był jednym z wielu Polaków wynajmujących dom w Ballycrana.

Jego ciało zostało odkryte wczesnym rankiem w środę 27 grudnia. Detektywi zatrzymali podejrzanego w Dublinie i przewieźli go na posterunek Gardy w hrabstwie Tipperary.

Według relacji The Irish Times, zmarły mógł obchodzić swoje 32. urodziny w noc świętego Szczepana, kiedy doszło do kłótni podczas imprezy urodzinowej w jego domu.

Sekcja zwłok, która zakończyła się wczoraj wieczorem, wskazała na obrażenia zgodne z atakiem. Garda nie ujawniła szczegółów wyników sekcji, ale zaznaczyła, że będą one kluczowe dla dalszego przebiegu śledztwa.

Miejsce zdarzenia pozostaje zamknięte, a technicy kryminalni Gardy przeprowadzili tam intensywne badanie techniczne w ciągu ostatnich dni.

Dochodzenie Gardy

Zatrzymany mężczyzna jest przesłuchiwany na posterunku Gardy i jest przetrzymywany na mocy Sekcji 4 Ustawy o Sprawiedliwości Karnej.

Śledczy zaapelowali do wszystkich osób, które uczestniczyły w imprezie urodzinowej zmarłego mężczyzny i mogą mieć informacje na temat jego śmierci, o kontakt z nimi na posterunku Gardy w Tipperary pod numerem 062 80670, anonimową linią Gardy pod numerem 1800 666 111 lub z dowolnym posterunkiem Gardy.